etisk.cz logo [CNW:Counter]
ÚvodO násSlužbyDirektCeníkReklamaFaqOnline kalkulacePoptávka tiskuNápověda

Klikněte zde a zavoláme vám zdarma Můžeme vám pomoci ? - Příklady našich zákazníků Přečtěte si, jak zákazníci využívají naše služby. V průmyslu, obchodě, pohostinství i v reklamě.

 


Podklady pro tisk na duplikátoru


Jak připravit podklady pro kopírování


Formát podkladů
Podkladem pro tisk jsou soubory ve formátech excel, word, corel, PDF atd. zaslané přes internet, dodané na 3,5" disketě nebo ZIPu, případně dodaný originál výtisku v rozměru A4.

Barvy
Při tisku ve více barvách (červeně a černě) je nutné dodat podklady pro každou barvu zvlášť. Pozor není možné barvy tisknout přes sebe. Vzhledem k tomu, že tisk ve více barvách probíhá ve více průchodech duplikátorem, může dojít k posuvu až o 2 mm. Proto není možné tisknout na sebe navazující přechody dvou barev.

Tisk v rozměru A5, A6
Při kopírování v menším rozměru než A4 je nutné podklady dodat v rozměru A4. Tak, aby bylo možné tisknout přímo z podkladů na papír A4. Tedy leták A6 bude v podkladech 4x, leták v rozměru A5 bude 2x.

Okraje
Papír je při tisku uchycen, proto je nutné ponechat na krajích mezeru alespoň 0,7 cm. Při tisku letáků menších rozměrů A5, A6 je nutné dodržet mezeru (2x okraj) i ve středu, aby po rozřezání byl text vycentrován.

Problémy při kopírování na duplikátoru
Je třeba si uvědomit, že kvalita tisku nedosahuje ofsetu nebo laserového tisku. Tisk má rozlišovací schopnost 400 dpi, proto je nutné dodat podklady s rozlišením alespoň 600 dpi, aby nedocházelo k moaré efektu. Problematický je tisk velkých sytých ploch (může docházet ke kolísání sytosti barvy) nebo tisk v odstínech šedé (blízké odstíny jsou tištěny stejně).
Naše ikona Etisk - tisk a roznos letáků